www.karate.hu
PDF letöltés

A Tatami Kupán ért véget a kvalifikáció Szocsira

Immár a 25. Tatami Kupát rendezték a hétvégén, 2017. november 26-án Szigetszentmiklóson. A legjobb magyar fiatalok számára a viadal volt az utolsó állomása a februárban Szocsiban sorra kerülő korosztályos Európa-bajnokság pontszerző sorozatának.  

tatamikupa25

A Budapest melletti versenyen 12 ország - Szlovákia, Ukrajna, Románia, Horvátország, Finnország, Ausztria, Görögország, Bosznia és Hercegovina, Oroszország, Grúzia, Fehéroroszország és Magyarország - 650 karatésa lépett tatamira a gyerekektől az U21-es korosztályig.

A 36 magyar és 31 külföldi résztvevő klub éremtáblázatát az MTK nyerte, míg az egyesületek közötti pontversenyben a BVSC-Zugló lett az első. 

25. Tatami Kupa, a magyar érmesek a hivatalos korosztályokban:

Kata: 

Fiúk:
 
Kadet: 
1. Csicsay Gergely VASAS
2. Bárdos Ádám SPORTING BUDO
3. Kántor Zéta SHITOKAI HUNGARY

Junior: 
1. Forgács Richárd VASAS
2. Szilágyi Gergő JUSTITIA
3. Kauer András BALATON BUDO
3. Kertész Bálint SENSHI

U21:
1. Berki Bence ÉLETFORRÁS-DO

Lányok: 
 
Kadet: 
1. Kiss Zsófia MTK
2. Tóth Vanda JUSTITIA
3. Forintos Fruzsina TORIKI

Junior: 
3. Molnár Zita DMTK

U21: 
3. Fábián Csenge MTK

Kumite: 
 
Fiúk: 
 
Kadet: 
 
52 kg: 
1. Béres Botond BVSC - ZUGLÓ
2. Igricz Ivó BARCS
3. Baranyi Barnabás MTK
3. Borbás Botond BUDAÖRS

57 kg: 
1. Nagy Máté BVSC - ZUGLÓ
2. Pataki Bence TEMPO

63 kg: 
1. Dvorák Ádám GANZ-KESJÁR
2. Kacsala Zsolt GANZ-KESJÁR
3. Kozsán Balázs NÓVA

70 kg: 
1. Vugrinecz Attila TORIKI
2. Schreiber Ádám SPORTING BUDO
3. Szabó Gyula Máté KSI

+70 kg:
2. Szinyákovics Gergely BARCS
3. Bilisics Milán BVSC - ZUGLÓ
3. Frankó Dániel BVSC - ZUGLÓ

Junior: 
 
55 kg:
1. Sindel Márk BVSC - ZUGLÓ
2. Litauszki György BVSC - ZUGLÓ
3. Csöppü Bence SPORTING BUDO
3. Király Pál UTE KAISEI

61 kg:
1. Horváth Martin SUN DOME
2. Höning Gavrilo BVSC - ZUGLÓ

68 kg: 
1. Nguyen An SPORTING BUDO
2. Krammer Krisztián GANKAKU
3. Billédi Gergő NÓVA
3. Geréd-Király Tamás VASAS

76 kg: 
1. Kapdebo Botond BVSC - ZUGLÓ
3. Pintér Dániel SHITOKAI HUNGARY

+76 kg: 
1. Gyovai Roland MTK

U21:
 
67 kg: 
3. Horváth Krisztián SHITOKAI HUNGARY

75 kg: 
1. Erdős Martin MTK

84 kg: 
1. Knirsch Marcell VASAS
 
+84 kg: 
2. Janó Tamás UTE KAISEI

Lányok: 
 
Kadet: 
 
47 kg: 
1. Jakubovics Dalma UTE KAISEI
2. Bihary Boglárka UTE KAISEI
3. Forintos Fruzsina TORIKI
3. Tóth Noa Beatrix SOZSIN

54 kg:
1. Ilankovic Aleksandra MTK
2. Kelemen Kinga BVSC - ZUGLÓ
3. Lencse Panna DMTK
3. Udvari Zsófia PSE-SHINDO

+54 kg: 
1. Benkő Zsófia MTK
2. Szilágyi Zsófia BUDAÖRS
3. Mészáros Andrea DMTK
3. Vida Réka TORIKI

Junior: 
 
53 kg: 
1. Lelkes Laura UTE KAISEI
2. Borbás Hedvig BUDAÖRS
3. Kissimon Réka BVSC - ZUGLÓ
3. Szabó Petra GANKAKU

59 kg: 
1. Kádár Ramóna TŰZMADÁR
2. Balassa Laura BARCS

+59 kg: 
1. Szedő Luca VASAS
2. Pap Dorottya SOZSIN
3. Mészáros Emese DMTK

U21: 
 
55 kg: 
1. Klement Kármen VASAS
3. Rónai Lili PSE-SHINDO

61 kg: 
1. Takács Virág Vivien TORIKI
2. Holló Evelin UTE KAISEI
3. Czabajszki Evelin BVSC - ZUGLÓ
3. Szalai Zsuzsanna AC-SINUS

68 kg: 
2. Vass Réka Virág ÉLETFORRÁS-DO
3. Horváth Nóra Virág TŰZMADÁR
3. Pap Dorottya SOZSIN
 
A 25. Tatami Kupa összes eredménye elérhető itt