PDF letöltés

Bartha Nikola második lett a Top Tenen

A hagyományos horvátországi meghívásos Top Ten elnevezésű viadalon szép sikert ért el Bartha Nikola, aki a rangos tízfős mezőnyben a második helyen végzett.
barthatopten
Bartha Nikola edzőjével, Szegedi Dömével

Az idei zágrábi gála résztvevői közé Magyarországról Bartha Nikola is meghívást kapott. A BVSC-Zugló Fighter karatésa a selejtezők során az egyenes kieséses rendszerben két, komoly eredményekkel rendelkező riválist búcsúztatott.

A négy közé jutásért a korábbi vb-ötödik helyezett magyar 3-0-ra verte a többszörös Európa-bajnoki érmes horvát Anamarija Bujas-Celant. A döntőbe jutásért egy korábbi +68-as Európa-bajnok, a szintén horvát Masa Vidic volt az ellenfél, akit ugyancsak 3-0-ra győzött le Nikola.

A fináléban aztán a szintén hazai közönség előtt versenyző Ana Lenard ellen már nem sikerült az újabb bravúr, szoros küzdelemben a horvát lány nyert 1-0-ra, így sportolónk a második helyen végzett.