PDF letöltés

Egy éve volt a feledhetetlen budapesti Eb

Pontosan egy esztendővel ezelőtt ért véget a BOK Sportcsarnokban a 2020-as kadet, junior és U21-es Európa-bajnokság, amely minden szempontból feledhetetlenre sikeredett! Fantasztikus volt a hangulat és a szurkolás, részben ennek köszönhetően a magyar fiatalok két arany- és három bronzéremmel zárták a hazai rendezésű kontinensviadalt. Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke szerint pedig a budapesti volt minden idők legjobb korosztályos Eb-je.

ebbaranyihimnusz

Emlékezetes módon Baranyi Zsófia (a képen) és Jakubovics Dalma Európa-bajnoki címet nyert, míg Bárdos Ádám, Dvorák Ádám és Kiss Zsófia a dobogó harmadik fokára állhatott fel. De hogy mennyire parádésan teljesített az egész magyar válogatott, azt az is bizonyítja, hogy rajtuk kívül nyolc további magyar egyéni versenyző, illetve csapat mérkőzhetett a bronzéremért!

Az Európa-bajnokság újraéléséhez segítségül a tavalyi várakozások és beszámolók az Eb történéseiről: