PDF letöltés

Elhunyt Diósi Pálma

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy váratlanul jött betegségét követően, 2017. szeptember 22-én elhunyt Diósi Pálma. A magyar karate korábbi kiváló versenyzője, edzője októberben lett volna 50 éves. Emlékét örökké megőrizzük.

diosipalma

Diósi Pálma a Bíró György irányította Kowax egyesület színeiben karatézott, ő volt az első magyar női versenyző, aki világversenyen dobogóra állhatott: az 1992-ben a hollandiai Hertogenbosch-ban megrendezett felnőtt Európa-bajnokságon lett küzdelemben bronzérmes. Itthon mintegy húsz magyar bajnoki aranyérmet nyert katában és kumitében.

Még aktív versenyzőként vette át a BEAC karate szakosztályának irányítását, ahol igazi közösséget teremtett és esztendőkön át az ő kezei alatt formálódtak a karatésok. Az elmúlt éveket a helyi karatésok meghívására Írországban töltötte sikeres karate edzőként.

Diósi Pálma emberi és versenyzői nagyságát sohasem feledjük.