PDF letöltés

Fehér Péter két aranya Lengyelországban

Harmincöt magyar érem született a Polish Open nemzetközi karate versenyen. A Bielsko-Bialában 32 ország 1755 versenyzőjének részvételével megrendezett viadal a februári, budapesti korosztályos Európa-bajnokság kvalifikációs sorozatának állomása volt, a felnőttek számára pedig szintén tét volt a jövő évi Eb-részvétel.

feherpeterpolish

A magyar versenyzők a kadet, junior, U21 és felnőtt korosztályokban 8 arany-, 13 ezüst- és 14 bronzérmet nyertek.

A legeredményesebbnek Fehér Péter bizonyult. Az MTK fiatal karatésa a 60 kg-os súlycsoportban az U21-es korosztály mellett a felnőtteknél is diadalmaskodott. Küzdelemben rajta kívül nyerni tudott még az U21-esek között az idei korosztályos Eb-n második Nguyen Hoang An, a tavalyi ifjúsági olimpiát is megjárt Baranyi Zsófia és Pap Dorottya, míg a junioroknál Bihary Boglárka és Benkő Zsófia állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Formagyakorlatban az U21-es női mezőnyben Fábián Csenge lett első.

A lengyelországi versenyen Magyarország az éremtáblázat negyedik helyén végzett. A klubok között egy magyar egyesület, az MTK bizonyult a legeredményesebbnek.