macslogo

karateworldtvbanner

PDF letöltés

Hétszázan indultak a Tatami Kupán

Szigetszentmiklóson 2018. február 24-én rendezték meg a 26. Tatami Kupa nemzetközi karate versenyt. A 12 ország 700 versenyzőjét felvonultató viadal a felnőtt versenyzők számára az első hazai állomása volt a májusi szerbiai Európa-bajnokság kvalifikációs sorozatának.

tatamikupa2018februar

A Novi Sad-i kontinensbajnokságra kijutás azon súlycsoportokban, ahol a világranglista 1-50. helyén magyar sportoló áll, az ottani helyezés alapján dől el. A többiek kvalifikációs versenyeken harcolhatják ki az Eb-n való részvételt, amely pontszerző sorozat első hazai állomása a Tatami Kupa volt.

A szigetszentmiklósi eseményen a jelenleg legmagasabban jegyzett - a jövő heti salzburgi Karate1 Series A versenyre készülő - magyar sportolók többsége ezúttal nem indult el, ennek ellenére a felnőtt kategóriákban egy kivételével hazai karatés nyakába került az aranyérem.

A magyarok eredményei a felnőtt kategóriákban:

Formagyakorlat:

Férfiak: 1. Nguyen Thanh Tung (UTE), 2. Szilágyi Gergő (Justitia), 3. Sindeles Szabolcs (Vasas)
Nők: 1. Sterck Laura (MTK), 2. Szécsényi Viven (KSI), 3. Fábián Csenge (MTK)

Küzdelem:

Férfiak:
60 kg: 1. Fehér Péter (Koroibosz), 2. Kiss András (UTE), 3. Kronstein Bálint (BVSC-Zugló)
67 kg: 1. Szegedi Döme (BVSC-Zugló), 2. Rom Gaigi (MTK)
75 kg: 1. Erdős Martin (MTK)
84 kg: 1. Hidasi Tibor (UTE)
+84 kg: 1. Janó Tamás (UTE), 3. Kovács Marcell (Sun Dome)

Nők:
50 kg: 1. Palkovits Nikolett (MTK), 2. Varga Fruzsina (UTE)
55 kg: 2. Kádár Ramóna (UTE)
61 kg: 1. Vajda Lilien (UTE), 2. Vass Melinda (BVSC-Zugló), 3. Holló Evelin (UTE)
68 kg: 1. Czagány Dóra (MTK), 3. Horváth Nóra Virág (UTE)
+68 kg: 1. Bartha Nikola (BVSC-Zugló), 2. Szabó Evelin (Wadofight), 3. Szlezák Anna (Oroszlány)

Az egyesületi éremtáblázaton és a ponttáblázaton egyaránt az MTK végzett az élen az UTE előtt.

A 26. Tatami Kupa valamennyi eredménye elérhető itt.