www.karate.hu

madridbannerallo

facebook

twitter

youtube

insta

macslogo

karateworldtvbanner

 

PDF letöltés

Hungarian Open: online stream, különleges kommentátorok

Szombaton, 2018. október 20-án rendezték a Hungarian Open Grand Prix - Saman Kupát Szigetszentmiklóson. A nemzetközi megmérettetés a Magyar Karate Szakszövetség kvalifikációs versenysorozatának pontszerző versenye volt a jövő évi dániai korosztályos Európa-bajnokságra.

hungopen

A nyugodt hangulatban lezajlott és a tervezett időbeosztás előtt befejeződött szigetszentmiklósi viadalon - amelyre 800-nál több nevezés érkezett - 50 hazai és 47 külföldi egyesület vett részt 10 országból.
 
A számos egyéni hazai győzelem és dobogós hely mellett az egyesületi éremtáblázaton és a pontversenyben is egy magyar klub, az MTK végzett az élen.
 
Az esemény különlegessége volt, hogy a küzdelmeket egy online streamnek köszönhetően élőben lehetett nézni az interneten. A közvetítést ráadásul olyan elismert karatésok kommentálták, mint a vb-második 
Tadissi Martial, a junior világbajnok Szegedi Döme, az egy héttel korábbi, tokiói Premier League állomáson érmet nyert Molnár Dániel, valamint a főbíró Molnár Tamás. Az online közvetítés a SAMANSPORT Youtube csatornáján vissza is nézhető: https://www.youtube.com/user/sportbolt
 
Hungarian Open Grand Prix - Saman Kupa, a magyar érmesek a hivatalos WKF kategóriákban:
 
Kata:

Férfiak:
U21: 1. Forgács Tamás (Vasas), 2. Szilágyi Gergő (Justitia)
Junior: 1. Csicsay Gergely (Vasas), 2. Kántor Zéta (Szkítia), 3. Forgács Richárd (Vasas)
Nők:
U21: 2. Fábián Csenge (MTK), 3. Dudás Éva (SZAC)
Junior: 1.Kiss Zsófia (MTK), 2. Tóth Vanda (Justitia), 3. Vas Zsófia (MTK) és Zay Lili (Justitia)
Kadet: 3. Szőcs Kamilla (Sporting Budo)

Kumite:

U21:
Férfiak:
60 kg: 1. Fehér Péter (Koroibosz), 2. Csöppü Bence (Sporting Budo)
67 kg: 1. Nichols Dávid (UTE), 3. Mórocz Ákos (Vasas)
75 kg: 2. Falusi Marcell (UTE)
84 kg: 1. Knirsch Marcell (Vasas)
+84 kg: 1. Janó Tamás (UTE), 2. Csató Dániel (Ganz-Kesjár)
Nők:
50 kg: 2. Kissimon Réka (BVSC-Zugló), 3. Rónai Lili (UTE)
61 kg: 2. Takács Virág Vivien (Toriki), 3. Szalai Zsuzsanna (AC-Sinus SE)

Junior:
Fiúk:
55 kg: 2. Szöllősi Patrik (MTK), 3. Csorba Ede (MTK) és Szőke Balambér (HKSE)
61 kg: 2. Király Pál (UTE), 3. Botos Botond (Koroibosz) és Sindel Márk (Szarvas)
68 kg: 1. Tarsoly Tamás (MTK)
+76 kg: 1. Schreiber Ádám (Sporting Budo), 3. Frankó Dániel (Szarvas)
Lányok:
48 kg: 1. Klacsán Kinga (Kono), 2. Karácsony Vanda (Tűzmadár), 3. Forintos Fruzsina (Toriki)
53 kg: 1. Ilankovic Aleksandra (MTK), 3. Molnár Zita (DMTK)
59 kg: 2. Udvari Zsófia (Vasas)
+59 kg: 1. Benkő Zsófia (MTK), 3. Pap Dorottya (UTE)

Kadet:
Fiúk:
52 kg: 3 Gödri Mártis Huba (MTK) és Tánczos Márton Richárd (MTK)
57 kg: 2. Szabó Marcell (KSI), 3. Nagy Máté (Szarvas)
63 kg: 1. Borbás Botond (Budaörs), 3. Farkas Milán (Koroibosz)
70 kg: 1. Dvorák Ádám (Ganz-Kesjár), 2. Kozsán Balázs (Nóva)
+70 kg: 3. Perhács Erhard (Shitokai Hungary)
Lányok:
47 kg: 2. Jakubovics Dalma (UTE), 3. Lintz Alexandra (UTE)
54 kg: 1. Bihary Boglárka (UTE)
+54 kg: 3. Szilágyi Zsófia (Budaörs) és Szőke Lili (HKSE)
 
A verseny összes eredménye elérhető itt.