PDF letöltés

Ígéretes évkezdet Samoborban

Bizakodásra okot adóan kezdték a 2018-as esztendőt a magyar versenyzők az idei első jelentősebb nemzetközi karate viadalon. A horvátországi Samoborban számos szép eredmény született: katában a magyar válogatottnál csak a szlovákok bizonyultak eredményesebbnek, kumitében pedig az MTK együttese az összes résztvevő klub között a harmadik helyen végzett.
samobor

A Grand Prix Croatia elnevezésű versenyen küzdelemben több mint 1200-n, formagyakorlatban pedig mintegy 500-an indultak.

Legjobb versenyzőink közül a felnőtteknél Nagy Botond első lett, Sterck Laura a felnőttek és az U21-esek mezőnyében is döntőzött, illetve csapat formagyakorlatban is lett magyar érmes. Küzdelemben az őszi korosztályos vb-n bronzérmes Tamás Ferdinánd megnyerte a 21 éven aluliak 67 kg-os súlycsoportjának küzdelmeit. Ugyanebben a korosztályban Czagány Dóra ezüstérmes lett. A junioroknál Nguyen An és Kapdebo Botond, a kadeteknél Bilisics Milán, Bihary Boglárka és Ilankovic Aleksandra szerzett érmet, és a fiatalabb korosztályokban is több magyar felállhatott a dobogóra.