macslogo

karateworldtvbanner

PDF letöltés

Jó szereplés, sok magyar érem Pozsonyban

Sterck Laura, Ilankovic Aleksandra és Molnár Dániel is az első helyen végzett kategóriájában a Grand Prix Slovakia nemzetközi karate versenyen, ahol 22 ország több mint 1500 versenyzője lépett tatamira. A pozsonyi verseny válogatottaink számára kvalifikációs verseny volt a tavaszi felnőtt Eb-re, illetve az őszi chilei kadet, junior és U21-es világbajnokságra.

gpslovakia

Formagyakorlatban, illetve küzdelemben a férfiaknál és a nőknél is volt magyar aranyérmes a szlovákiai versenyen.

Katában Sterck Laura a hazai válogatott versenyzők előtt végzett az első helyen. A február eleji aalborgi korosztályos Eb-n Európa-bajnoki címet nyert Ilankovic Aleksandrát Pozsonyban sem tudták legyőzni az ellenfelek az 53 kg-os junior lányok küzdelmei során. Elindult a megmérettetésen a mostanában főként az olimpiai kvalifikációs viadalokon induló Molnár Dániel, aki szintén a dobogó tetejére állhatott fel a felnőtt nehézsúlyú férfiak mezőnyében.

Mind katában, mind pedig kumitében jól teljesítettek legjobbjaink az erős mezőnyökben, amelyekben - a kadetek, juniorok, U21-esek és a felnőttek között - 23 további éremnek örülhettünk.

Az éremtáblázaton Magyarország a negyedik helyen végzett, míg a klubok között az MTK a harmadik legeredményesebbnek bizonyult.