PDF letöltés

Két bronzzal nyitottuk a korosztályos Eb-t

Két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a BOK Sportcsarnokban péntektől vasárnapig zajló kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokság nyitónapján. Formagyakorlatban (kata) a kadet Bárdos Ádám és a junior Kiss Zsófia állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Rajtuk kívül további négy magyar állt csupán egyetlen győzelemre az éremszerzéstől - ők ötödikek lettek.

ebbardosdobogon

Bárdos Ádám a kadet (14-15 évesek) fiúk formagyakorlat versenyében két körből is sikerrel jutott tovább, a harmadik fordulóban pedig kiharcolta a bronzmérkőzés jogát. A harmadik helyért a Sportingbudo karatésa legyőzte ukrán ellenfelét, így a tavalyi Eb-ezüstje után ismét érmes helyen végzett. A magyar karate történetében Bárdos Ádám az első, aki katában két Európa-bajnokságon is dobogóra állhatott.

"Grandiózusan vagyok - fogalmazott a tatamiról lejőve Bárdos Ádám. - "Nem éremben gondolkodtam, hanem abban, hogy mindent kiadjak magamból. Úgy érzem, hogy ez sikerült is, az utolsó két katára pedig feljavult a teljesítményem, Két kata között nagyon sokat jelentett, hogy hallottam a hangosbeszélőt és a közönség buzdítását, de amikor bementem a tatamira, megszűnt körülöttem a világ."

ebkisszsofia

A junior (16-17 évesek) lányok mezőnyében hasonló utat járt be Kiss Zsófia. Az MTK karatésa a harmadik helyért egy orosz versenyzőnél bizonyult jobbnak.

"Nem is tudom elhinni" - mondta a sikerrel megvívott bronzmeccs után Kiss Zsófia. - "Az éremszerzés volt a célom, és nagyon örülök, hogy ez sikerült. A közönség és a szurkolás miatt sokkal jobb volt itt az Eb-n versenyezni, mint más versenyeken."

A junior karatés edzője, Fischerné Miklós Nikolett elárulta: Zsófi sérüléssel küszködött az elmúlt időszakban, ízületi gyulladása miatt az elmúlt három hét nagyon nehéz volt, de a megszerzett érem emiatt még értékesebb.

ebforgacs

eblintz

Az U21-es (18-20 évesek) férfiak között szintén formagyakorlatban Forgács Tamás az előkelő ötödik helyen végzett, akárcsak kadet küzdelemben (kumite) a 70 kg-ban Vaskó Samu, a +70 kilós Varga Dániel és a lányoknál a 47 kg-os Lintz Alexandra.

ebvasko

ebvargadaniel

Fleischer Dóra a +54 kilós lányoknál hetedik lett.

A viadal esti megnyitóünnepségén Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár kiemelte: a budapesti karate Eb több mint kiemelkedő sportesemény, mivel ebben a sportágban ősi, tradicionális kultúra jelenik meg.

Dr. Szabó Tünde elmondta: "Amikor a magyar kormány tíz éve stratégiai ágazattá nyilvánította a sportot, volt egy jövőkép egy sportoló nemzetről, a fiatal generációról, amelynek tagjai egészséges, mozgásban gazdag, sikeres életet élnek, amiből az egész ország profitálhat".

"Éppen ezért célul tűztük ki, hogy egyre több rangos eseményt hozzunk Magyarországra, hiszen tudjuk, hogy a nagy világversenyek igazi lehetőséget kínálnak a fiataloknak és fejlődést a különböző sportágaknak" - mondta.

ebszabotunde

Szombaton a csapat formagyakorlatokkal és a junior küzdelmekkel folytatódik a korosztályos Európa-bajnokság.

Az Eb statisztikái, sorsolása és eredményei elérhetők innen.

(fotók: FotoBP)