PDF letöltés

Magyarország nyerte a Combat Games pontversenyét

A Budapesten megrendezett ISF Combat Games 2019. június 19-i, a karate szempontjából második versenynapján - a keddi öt dobogós helyezést követően - két ezüst- és négy bronzéremmel gazdagodott a magyar küldöttség. A rangos nemzetközi diák küzdősport viadalon húsz ország mintegy 400 fiatal versenyzője vett részt négy olimpiai sportágban: a karate mellett  birkózásban, cselgáncsban és taekwondóban.

isfmasodiknap

Az ISF Combat Games második versenynapjának magyar dobogósai

A kategóriák közül fiú katában szerezték a legtöbb érmet a hazai fiatalok, akik közül Mérő Bálint a dobogó második fokára állhatott fel, míg a harmadik helyen Csicsay Gergely és Bárdos Ádám osztozott.

Küzdelemben szerdán Benkő Zsófia szerepelt a legjobban, aki a +59 kg-os lányok körmérkőzéséből második helyezettként került ki. A nehézsúlyú fiúknál Frankó Dániel, az 59 kilós lányoknál pedig Udvari Zsófia bronzérmes lett.

Összességében az ISF Combat Games karate versenyének éremtáblázatán Magyarország két arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel Azerbajdzsán mögött második lett, a pontszámítás szerint azonban az élen végzett a nemzetek versenyében.