PDF letöltés

Sporttörténelmi katás ezüst a korosztályos Eb-n

Pénteken kezdődött a dániai Aalborgban a kadet, junior és U21-es Európa-bajnokság. A háromnapos verseny első napján az egyéni katásoké és a kadet kumitéseké volt a főszerep. Ezekben a kategóriákban teljes létszámmal volt jelen a magyar delegáció, amely Bárdos Ádám révén egy ezüstéremmel zárta a nyitónapot.

bardos dobogon

A Sportingbudo tehetsége keretbe foglalta a napot: reggel fiú kadet formagyakorlatban ő lépett először tatamira, majd neki szurkolhatott este is a csapat többi tagja. Ádám végig jól katázott, az első körben magabiztosan meg is nyerte nyolcas csoportját. Az elődöntőben közte és a török versenyző között pontegyenlőség alakult ki a csoport élén: a döntőbe jutást szétmérkőzéssel döntötték el, ahol Ádám győzött, így este kiemelt döntőben léphetett tatamira.

A fináléban szép katával magas pontszámot kapott, de spanyol ellenfelét a bírók ezúttal jobbnak ítélték, így Ádám második lett. Eredménye sporttörténelmi, hiszen a sportág történetében kata versenyzőnk még soha nem döntőzött Európa-bajnokságon.

Katásaink közül Fábián Csenge teljesítményére lehetünk még különösen büszkék. Az U21-es magyar induló az első fordulóból a harmadik helyen magabiztosan jutott tovább. Csenge az elődöntős csoportban is csak hajszálnyival maradt el a bronzmérkőzés jogát jelentő harmadik helytől, negyedikként zárt, ami összesítésben a 7. helyet jelentette számára. Rajta kívül sikerrel vette az első kört Forgács Tamás az U21-es fiúk, akárcsak Kovács Dominika Hanna a kadet lányok mezőnyében.

Kumitéseink is jól küzdöttek, a válogatott táborban mutatott magas szintet nyújtották. A 46 kilós lányok között Jakubovics Dalma egészen a bronzmeccsig jutott. Az UTE sportolója a helyosztón szoros küzdelemben alulmaradva az ötödik helyen végzett. Rajta kívül helyezettként zárt az 52 kilósok között Gödri-Mártis Huba és a 63 kilósok között Farkas Milán: mindketten remek formában versenyeztek és hetedikek lettek.

A többi kadet lány közül a +54 kg-os Mészáros Andrea két, az 54 kiló alattiaknál pedig Bihary Boglárka egy küzdelmet vívott meg sikerrel.

Kadet, junior és U21-es Európa-bajnokság, Aalborg, a pénteki nap kiemelkedő magyar eredményei:

Bárdos Ádám (Sportingbudo): fiú kadet kata – 2. hely

Jakubovics Dalma (UTE): lány kadet kumite 47 kg – 5. hely

Fábián Csenge (MTK): női U21-es kata – 7. hely

Gödri-Mártis Huba (MTK): fiú kadet kumite 52 kg – 7. hely

Farkas Milán (MTK): fiú kadet kumite 63 kg – 7. hely