PDF letöltés

Tatán készül Chilére a korosztályos válogatott

Hétfőtől péntekig a tatai olimpiai edzőtáborban készül a kadet, junior és U21-es válogatott a 2019. október 23. és 27. között, jövő szerdától vasárnapig tartó korosztályos világbajnokságra. A Santiago de Chilében sorra kerülő világversenyen 96 ország közel 1600 versenyzője vesz részt.

tataedzes

Magyarországot 29 versenyző képviseli majd, akik a korosztályos kumite válogatott edzői - Fischer Mihály, Papp Miklós és Egri Tamás -, illetve a kata edzők - Büchler Zsolt és Anti Zsuzsanna - irányítása alatt készülnek Tatán.

Versenyzőink között többen már korábban is kiemelkedően teljesítettek a világversenyeken. Czagány Dóra négyszeres Eb-érmesként, Ilankovic Aleksandra Európa-bajnokként, míg Bárdos Ádám ezüstérmesként utazik Chilébe. A tavaly az ifjúsági olimpiára is kijutott Baranyi Zsófia korábban volt Eb-második és Kapdebo Botond is felállhatott már dobogó harmadik helyére kontinensviadalon. Bihary Boglárka és Istovics Ádám Karate1 Youth League versenyen lett korábban második, az elmúlt időszak Karate1 Premier League versenyein is szépen helytállt Klement Kármen pedig a nyáron egyetemi Eb-n végzett harmadik helyen.