PDF letöltés

Húsz hazai Goju-kai arany Tatabányán

Magyarország adott otthon a Goju-kai karate stílus kontinensviadalának, amelyet Tatabányán rendeztek meg 2019. július 14-én. A versenyen a gyermek korosztálytól a szenior versenyzőkig a magyar karatésok összesen 20 arany-, 13 ezüst- és 16 bronzérmet szereztek, ezzel az éremtáblázat élén végeztek.

gojukai

A győztesek között volt a magyar felnőtt válogatott egyik kiválósága, a 2020-as olimpiai részvételért is versenyben lévő Molnár Dániel, aki megnyerte a nehézsúlyú felnőtt férfiak küzdelmét, és tagja volt a szintén diadalmaskodó magyar férfi kumite csapatnak is.

A Goju-kai többi válogatott versenyzője is remekelt: szintén duplázott Hidasi Tibor, aki a csapatarany mellett a dobogó tetejére állhatott a 84 kg-osok mezőnyében.

A nőknél ugyancsak két aranyérmet szerzett Varga Fruzsina (+55 kg) és Vajda Lilien (55 kg), akik egyéniben megnyerték a súlycsoportjukat és a női kumite csapattal is győztek.

A stílus Európa-bajnokságot követően Tatán nemzetközi edzőtáborra került sor, amely során övvizsgát is tartottak.